Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Meža prospekts 1, Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1014
Komentāri
Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskatām 1912. gada 14. oktobri, kad lietišķā atmosfērā parakstīts tā pieņemšanas akts. Biedrība "Zooloģiskais dārzs Rīgā" par saziedotiem līdzekļiem izveidoja ārkārtīgi modernu Zooloģisko dārzu. Zoodārza straujo attīstību pārtrauca Pirmais pasaules karš, 1917. gada beigās iestādi faktiski slēdza. 
Kronvalda parks

Kronvalda parks

Kalpaka bulvāris 12, Centra rajons, Rīga, LV-1010
Komentāri
Kronvalda parks (sākotnēji Strēlnieku dārzs) ir Vecrīgas kanālmalas apstādījumu sastāvdaļa 11,92 ha platībā, kas norobežo Elizabetes un Kr. Valdemāra ielu, kā arī Kronvalda un Kalpaka bulvāri. 
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010
Komentāri
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve Latvijā, kas glabā vairāk kā 52 000 mākslas darbu. Muzeja pamatkrājumu veido glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijas, bet pastāvīgā ekspozīcija atspoguļo profesionālās mākslas attīstību Baltijā un Latvijā no 18. gs. vidus līdz mūsdienām. 
Mangaļsala 

Mangaļsala 

Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1030
Komentāri
Mangaļsala ir sens zvejnieku ciems bijušajā Mangaļu pagastā, kas pirmo reizi Rīgas patrimoniālā apgabala kartēs iezīmēts 17. gs.. Mangaļsalas apkaimes kopējā platība ir 8,036 km², kas ir gandrīz par 3/5 vairāk nekā vidējais apkaimes platības rādītājs Rīgā. 
Mežaparks

Mežaparks

Meža prospekts 22, Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1014
Komentāri
Mežaparka apkaimes kopējā platība ir 11,821 km², kas tādējādi to ierindo starp vislielākajām Rīgas pilsētas apkaimēm. 1901. gadā Mežaparks ieplānots un pēc tam veidojies kā rīdzinieku atpūtas un daļēji dzīvojamais rajons. Apbūve starp Meža prospektu un Ķīšezera krastu ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis. 

Rezultāti kartē